BAHARIN VE YAZIN KEYFİNİ ANKARA AÇIK HAVA MEYHANELERİNDE ÇIKARIN

blog yazısı ekle !

BAHARIN VE YAZIN KEYFİNİ ANKARA AÇIK HAVA MEYHANELERİNDE ÇIKARIN

Erik ağaçları çiçeklendi mi bahar gelmiş demektir Anadolu'da. Hele İç Anadolu'da ve Ankara'da yaşıyorsanız baharın gelişini anlamanız için ağaçların çiçeklerine, kuşların cıvıltılarına kulak vermeniz gerekir. Bahar gelince nasıl tabiat canlanır, insanın içi de kıpır kıpır olmaz mı? Hani şair diyor ya "beni bu güzel havalar mahvetti" Bu güzel havalar sizi mahvetmesin. İş çıkışı söyle dostlarla Ankara'nın farklı semtlerinde bulunan ağaçların içerisinde cıvıl cıvıl ortamda dost meclisleri kurun. Ankara açık hava meyhaneler bu bakımdan son derece önemli bir hizmet veriyor.


Ankara gibi yeşili az olan bir yerde cıvıl cıvıl, yemyeşil bir ortamın içerisinde rakı yudumlarken arkadaşlarla hoşbeş etmek bulunmaz bir fırsat. Hele baharın yaz mevsimine döndüğümde Ankara'da sıcağı gerçekten çekilmez olur. Bu sıcak havalarda serin bir ortam, ferah bir atmosfer, güzel bir ambiyans arıyorsanız mutlaka açık hava meyhanelerine göz atın. Hatta göz atmakla kalmayın hemen sayfalarımızdan hoşunuza giden meyhanenin telefon numarasını alın ve rezervasyonunuzu yaptırıp aileniz ve dostlarınızla güzel mekânlara akın diyoruz. Böylece sıcak yaz akşamlarında güzel esintiler içerisinde harika lezzetlerle birlikte gecenin de akşamın da keyfine varın. Ankara açık hava meyhaneler sizleri bekliyor.

Temiz Hava İştah Açar... Ya Rakı!


Ankara meyhane kültürü içerisinde özel bir yeri olan Ankara açık hava meyhaneler çok farklı tasarımları ve dekorasyonları ile de dikkat çekiyor. Bu yönüyle hakikaten önemli bir hizmet veriliyor. Yeşile hasret olan Ankara'nın gözde mekânları haline dönüşmüş olan açık hava meyhaneleri genellikle uzun kavakların ve çeşitli yeşil ağaçların arasında cıvıl cıvıl bir ortamda bulunuyor. Bahçeye atılmış olan masalar ile doğal dekorasyon sizi zaten ilk başta vuruyor.

Açık hava meyhanelerinin en önemli özelliği son derece natürel olması zaten. Ağacın, yeşilin, kuşun arasında demirin plastiğin yeri pek de yoktur. Bunu iyi bilen işletmeciler bu konuda hassas davranıp doğallığı sürdürmeye çalışıyor. Tıpkı Türk meyhanelerinde olduğu gibi ahşap sandalye ve ahşap masanın üstüne oldukça sade genellikle beyaz veya mavi renklerde bir masa örtüsü yerleştirilir. Ortamın zaten gözde olmasının sebebi mekânın bulunduğu harika konsepttir.

Yemyeşil ağaçların ve cıvıltıların içerisinde dostlarla ve ailenizle bir kaç kadeh içki içmek bulunmaz bir fırsat oluyor. Bu ortamın bozulmaması için meyhane işletmecileri de son derece kaliteli işler çıkartıyor. Ankara'ya özel bir açık hava meyhane kültürü yer alıyor. Yazarların dahi kitaplarında bahsetmiş olduğu bu kültürün sağlanması aslında oldukça önemli. Çünkü gerçekten sıcak olan yaz akşamlarında serinleyebileceğiniz özel mekânların bulunması adeta can simidi gibi imdadınıza yetişiyor. Gün içerisinde mesaiden ve işten bunalıp şöyle kafa dinlemek istediğinizde sessiz ve güzel bir ortam arıyorsanız açık hava meyhaneleri tam size göre.

Hayat Bir Sahne - Ankara Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

Kuytu Meze Balık - Ankara Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

devamını oku... Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Meyzende Meyhane

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2866. Sokak 51/A Park Caddesi Çayyolu-Ankara

Şairin Yeri

Çankaya

devamını oku... Adres: Yakupabdal Mahallesi Elmadağ Kayak Merkezi Yolu No:1599 Çankaya - Ankara

Rakıcı - Ankara Meyhane

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Şilingir Meyhane - Ankara Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane - Ankara Meyhane

Kızılay

Sevdiğinle Gel Diye….
İKİNCİ KUŞAK AİLE İŞLETMESİ

1955 yılında başlayan baba mesleğimizi, 2019 yılında açtığımız yeni işletmemiz "Safie Meyhane" ile devam ettirmekteyiz…
Mekanımızda eşsiz lezzetleri, zengin menü ve uygun fiyatlarla sizlere sunmaya çalışıyoruz…
Misyonumuz;
Aile mesleğimizi devam ettirmek ve meyhane kültürünü yeni nesillerle buluşturarak yaşatmaktır.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Fiz Meyhane - Ankara Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara


Eğer Çocuklarla Takılacaksanız Mutlaka Açık hava Meyhanesi


Meyhanenin kendine has bir kültürü olmakla birlikte genellikle iş çıkışı dostlarla arkadaşlarla ve yaren ile gidilir. Ancak nezih ortamlar olduğu için aile ile de gittiğinizde her zaman Türk meyhanelerinde size ait bir masa bulunur. Fakat çoluk çocuk hep beraber rahat bir gece geçirmek istiyorsanız mutlaka Ankara açık hava meyhaneler sizi bekliyor olacak. Çünkü çocuklarınızın çok rahat bir şekilde gezip oynayabileceği dolaşabileceği sıkılmadan rahatça vakit geçirebileceği bir ortam Açık hava meyhanelerinde doğal olarak sağlanmış durumda.

Ağacın çiçeğin böceğin arasında koşturan çocukların cıvıltıları içerisinde ailelerin dost meclisi ile birlikte rakılarını yudumlayıp şaraplarını içmesi bir taraftan da lezzetli mezelerden atıştırması oldukça keyifli. Ayrıca açık hava meyhanelerin en önemli özelliklerinden birisi de masalar arasında bulunan mesafe. Böylece rahatça muhabbet edip eğlenip çocukların gürültüleri patırtıları arasında geceniz ziyan olmadan hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Ankara Açık Hava Meyhaneler ve Organizasyon Rahatlığı


Meyhaneye gitmek için binlerce çeşit farklı bahane bulunmaktadır. Kimi efkârını dağıtmak dertlerini dökmek nefes almak için meyhaneye gider kimi eğlenmek hoşça vakit geçirmek için. Bazıları için de meyhaneye gitmenin farklı bahaneleri ve gerekçeleri olabilir. Mesela işte terfi eden birisi "haydi dostlar, meyhaneye gidiyoruz, kutlayacağız bunu" diyebilir. Her ne gerekçeyle olursa olsun arkadaşlarla ve dostlarla bir organizasyon düşünüyorsanız ve Ankara'da yaşıyorsanız mutlaka Ankara açık hava meyhaneler sizin için en uygun yerler olacaktır.

Açık hava meyhanelerinin organizasyon noktasında son derece konforlu olmasının sebebi mekân genişliğidir. Açık havada, bahçe içerisinde masaların birleştirilerek 20'li 30'lu 40'lı hatta daha kalabalık gruplarla bile organizasyonlar düzenlenebilir. Bu konuda Ankara'daki açık hava meyhanelerin işletmecileri son derece tecrübelidir. Özellikle baharın gelmesiyle birlikte sonbaharın bitimine kadar açık hava meyhaneler her akşam dolup taşar. Çeşitli şekillerde organizasyonlara da ev sahipliği yapılır.

Organizasyon ve etkinlik noktasında kaliteli olan bu mekânlarda servis de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiği için ne kadar kalabalık bir grup olsa da her zaman için sorunsuz hizmetle aradığınızı bulabilirsiniz. Ankara'daki açık hava meyhanelerinin neredeyse tamamında bahçeye eşlik eden kapalı mekânlar da bulunmaktadır. Siz organizasyon tarihinizi belirlemiş ve rezervasyonunuzu yaptırmışsınız. Ancak gelin görün ki o gün çok nadir de olsa Ankara'daki yağmurlu günlerden birisi yaşanıyor. Dert etmenize gerek yok. Hemen kapalı mekâna alınacak olan organizasyonla birlikte dostlarla yine yiyip içebilir gülüp eğlenebilirsiniz. Sorun yok, Ankara açık hava meyhaneler herkese yeter.

Temiz Hava, Soğuk Rakı, Muhteşem Mezeler


Ankara'da saklı cennet formatında yer almakta olan Ankara açık hava meyhaneler genellikle Akdeniz mutfağını size sunuyor. Bu konuda oldukça şanslı olan Ankaralılar son derece leziz Akdeniz mutfağının en nadide ürünleriyle karınlarını doyurulabiliyorlar. Buz gibi rakıya eşlik edecek olan soğuk ve sıcak mezeler ile giriş yapılarak istendiği takdirde çeşitli balık türleri masanıza servis ediliyor. Ayrıca meze noktasında oldukça geniş olan Ankara'daki meyhanelerin spesiyalite çokluğuna mutlaka göz atmalısınız.

Sıcak mezelerden soğuk mezelere kadar geniş bir ürün yelpazesinin bulunduğu bu konseptte aradığınız bütün damak tatlarını bulabilirsiniz. Sadece bizim kültürümüzdeki mezeler değil Rum ve Yunan mezeleri de yine masanızda size eşlik edebilir. Ayrıca rakının yanı sıra şarap içmek isteyenler için de geniş bir alternatif bulunuyor. Böylece bir taraftan rakınızı ve şarabınızı yudumlarken diğer taraftan da leziz olan mezelerle ve balık çeşitleri ile karnınızı doyurabilirsiniz. Boşuna dememişler temiz hava insanın iştahını açar diye.

Açık Havada Canlı Müzik Keyfi


İlkbahar ve yaz akşamlarını açık havada değerlendirmek istiyorsanız Ankara açık hava meyhaneler tercih edilmeli. Böylece muhteşem manzaralar eşliğinde tabiatın içerisinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Ancak açık hava meyhanelerinin vazgeçilmezi olan canlı müzikten de bahsetmek zorundayız. Açık havada tertemiz atmosferin içerisinde canlı müzik hizmeti sunan birçok meyhane bulunuyor.

En romantik parçaların eşlik ettiği anlarda duygusallaşırken sizi yerinizden zıplatacak kadar coşturabilecek parçalar da repertuarda yer alıyor. Ancak açık hava meyhanelerinin bazılarında özel geceler düzenlenip fasıl anları da bulunmaz bir fırsat olarak önünüzde farklı bir alternatif olarak duruyor. Böylece Ankara'nın müstesna mekânlarından olan açık hava meyhanelerinde hem rakıya ve şaraba diğer taraftan mezeye doyuyor hem de dinlemiş olduğunuz müzikle keyifli dakikalar geçiriyorsunuz. Daha ne olsun. Ankara açık hava meyhaneler bunun var zaten.

"İyi, güzel. Yedik içtik, eğlendik de ne öderiz?" diye dert etmenize gerek yok. Ankara'dasınız. Ankara açık hava meyhaneler sunduğu tüm bu kaliteli hizmete rağmen sizin bütçenizi de düşünüyor, merak etmeyin. Fix menü için genellikle ortalama 75 TL ile 150TL arasında değişen fiyatlar talep edilir. Bazılarında iki içki dâhil uygulamalar var iken bazılarında sınırsız içki de olur. Şişenin dibini göreceğim diyorsanız sınırsız içki için ödeyeceğiniz rakam 100 ile 150 arasında değişir. O halde beklemeye gerek yok, aşağıdaki linkten bir açık hava meyhane belirleyin ve akşamı orada geçirin.