MEYHANELERİN KALBİ ANKARA MEYHANELER SOKAĞI

blog yazısı ekle !

MEYHANELERİN KALBİ ANKARA MEYHANELER SOKAĞI

Ankara'da yaşayan meyhane müdavimleri gayet iyi bilir ki meyhanelerin bir arada toplandığı salaş ortamların ve müstesna mekânların olduğu Ankara meyhaneler Sokağı ayrı bir mekân ayrı bir dünyadır. Namı diğer 7 kapı Meyhaneneler Sokağı…

Ankara'nın içerisinde adeta bir masal atmosferi yaşatacak olan bu muhteşem sokakta birbirinden farklı tarzda hizmet veren meyhaneler bulunuyor. Bahçelievler'deki 7. Cadde'ye girdiğiniz anda ortam bir anda değişiyor. Ambiyans çok farklı bir havaya bürünüyor. Böylece kendinizi muhteşem meyhanelerin olduğu yerde ortamın havasına kaptırarak güzel bir geceyi geçirirken bulabiliyorsunuz.

Eğer Ankara'da canınız içmek istiyor dostlarla güzel bir geceyi ihya etmek istiyor ise bunun için en güzel mekân tabii ki Ankara meyhaneler sokağı olacaktır. Çok uzun zamandır otantik havasıyla ve doğal dokusuyla dikkat çeken bu meyhanelerde ne yenir ne içilir hep birlikte göz atalım.

Dostların Uğrak Yeri Ankara Meyhaneler Sokağı


Meyhaneye tabii ki tek başına gidilebilir. Hele ki dert varsa kimseyle paylaşmak istemiyorsanız bir başınızı alır meyhanenin köşesinde oturur rakınızı yudumlarsınız. Ancak genellikle bizim toplum yapımızda ve kültürümüzde meyhaneye dostlarla beraber gidilir. Sevilen dostlar rakı sofrasında mutlaka yanınızda bulunur.

İşte Ankara'da yaşayanlar için dostlarla beraber yenilip içilebilecek en güzel mekânlar 7 kapı meyhaneler Sokağı olmaktadır. Oldukça otantik bir havanın esmiş olduğu bu cadde hakikaten enfes manzarasıyla ve tamamen doğal dokusuyla sizi büyülüyor.

Ankara meyhaneler Sokağı bu bakımdan oldukça önemli bir hizmet veriyor. Sürekli olarak değişen modernleşen kent hayatı içerisinde hala Türk Meyhanesi dediğiniz o doğal ortamları yaşanabildiği nadide yerlerdir. Buradaki hangi meyhaneye yolunuz düşerse bildiniz Türk meyhanesinin en alasını bulabiliyorsunuz. Bu da oldukça önemli.

Alaattin Ocakbaşı - Ankara Meyhane

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158. Cadde Moda City B2 No:38 Yaşamkent - Ankara

Yarens Saklı Bahçe - Ankara Meyhane

İncek

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Villa Restaurant Çayyolu - Ankara Meyhane

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3061. Cadde No:30 Çayyolu-Ankara

Çiroz Balık Lokantası - Ankara Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Binsesin sitesi No:8, 1961. Cd. No:8 Ümitköy-Ankara

Assos Meyhane - Ankara Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Cad. (Eski 7. cadde) No: 46/8 Bahçelievler-Ankara

Rakıcı - Ankara Meyhane

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Mardin Konağı - Ankara Meyhane

Çankaya


devamını oku...
Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Amasra Balıkçısı - Ankara Meyhane

GOP

devamını oku... Adres: Koza Sokak. No: 138/10 GOP-Ankara

Dadaşoğlu Oltu Çağ Kebap Ocakbaşı - Ankara Meyhane

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Moda City 3158 cad. No:38 Yaşamkent-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı - Ankara Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Ankara Yelken Restaurant Bilkent

Bilkent

Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankaradevamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankara​

Maarif Restoran - Ankara Meyhane

GOP

devamını oku... Adres: Reşit Galip Caddesi Hatır Sokak No:4 GOP-Ankara

Şilingir Meyhane - Ankara Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Adım Bistro - Ankara Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Zaruri Meyhane - Ankara Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Sitesi 1946 Sok. No:10 Ümitköy-Ankara

Sarayköy Cennet Bahçesi Restoran - Ankara Meyhane

Kazan

devamını oku... Adres: Eski İstanbul Yolu 20. km No: 22 Yurtiçi Kargo karşısı Sarayköy Kazan-Ankara

Neyzen Restoran - Ankara Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı No:211/6-7 Kavaklıdere-Ankara

Yüzonbir - Ankara Meyhane

Çankaya

devamını oku... Adres: Güvenlik Caddesi No: 111 Çankaya-Ankara

Afitap Meyhane - Ankara Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Fiz Meyhane - Ankara Meyhane

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1946. Sokak No:3 Ümitköy-Ankara


Klasik Türk Meyhanesinden Vazgeçemeyenler İçin


Teknoloji ile birlikte her şey değişiyor. Çoğu zaman güzelleşiyor. Ama bazı şeylerin eskisi gibi kalması oldukça önemlidir. Bilhassa insanların bir araya geldiği dostlarla beraber oturup acı tatlı günlerini hatıralarını paylaştığı mekânların yok olmaması gerekiyor. İşte bu açıdan Ankara meyhaneler Sokağı Ankara'da hala hayatiyetini sürdürüyor.

Bu sokağın müdavimleri çok uzun zamandır akşamları dostları ile beraber gelip bu meyhanelerde içkisini yudumluyor. Adeta tanıdık bir yüz gibidir. Buradaki meyhaneler müdavimleri tarafından her akşam mutlaka ağırlanırlar. Büyük bir nezaket içerisinde tam bir Türk Meyhanesi tarzında donatılmış olan meyhaneler sizin için oldukça samimi ortamlardır.

Türk meyhanesinde alıştığınız ahşap masa ve sandalye, sade dekor, abartıya kaçmayan ortam ve güzel servis… İşte bu meyhanelerde aradığınız bütün bu ortamı bulabiliyorsunuz. Son derece nezih meyhane işletmecileri adeta ailenizden bir birey gibi sizi çok sıcak bir şekilde karşılayıp ağırlıyorlar.

Belki de bu yüzden bir tarafta en muhteşem ihtişamlı meyhaneler yükselirken bu meyhaneleri müdavimleri asla mekânlarını terk etmiyor ve vazgeçmiyorlar. Üstelik her akşam yeni müdavimler de bu güzel sokağa uğramadan edemiyor. Bu sebeple nostaljiden hoşlanıyor ve eskiye müptela iseniz Ankara meyhaneler Sokağı sizi bekliyor diyoruz.

Rakının İçilebileceği En Güzel Mekânlar


Rakı öyle müstesna bir içkidir ki kendisine herkesi hayran bırakmıştır. Sert bir içki olmasına rağmen anasonlu kokusuyla ve muhteşem görünümü ile beraber enteresan bir şekilde içeni kendisine bağlamaktadır. Rakı öyle her yerde içilmez. Bu artık bizim için adeta bir usul ve adap meselesi haline gelmiştir. Rakının içilebileceği en güzel yerler Ankara'da yaşıyorsanız Ankara meyhaneler Sokağı olacaktır.

Sokağın hemen yanı başından geçtiğinizde bile anason kokusunu çekip ciğerlerinizi bayram ettirebilirsiniz. Böylece bir anda iştahınız açılarak bu meyhanelere zaten doğal olarak yolunuzu düşüreceksiniz. Oldukça harika bir ortamda sunulmakta olan rakı Klasik Türk Meyhanesi tarzında sofranızda yer alıyor. Bildiğiniz alıştığınız mütevazı rakı sofrası… Abartıya kaçmadan ve hiçbir şey eksik olmadan tastamam rakı sofrası Ankara meyhaneler Sokağı içerisinde yer alıyor.

Rakı sofrasının vazgeçilmezi olan her şey sofranızda da bulunuyor. Özellikle rakının yanında bulunacak olan mezeler bir bir sıralanıyor. Bir tarafta şakşuka yer alırken diğer tarafta haydari hemen kendisini gösteriyor. Mevsimine göre kavun karpuz beyaz peynir ezme Akdeniz ve Ege mutfağının güzel mezeleri yine birer birer sofranıza getiriliyor.

Hani derler ya rakı yalnızlıktan hoşlanmaz diye rakıyı yalnız bırakmayacak olan güzel insanlar, güzel dostlar rakının çevresine dolar ve böylece güzel bir sohbet başlar. Rakı yine yalnız bırakılmaz. Mezeler de rakıya eşlik eder. Böylece rakı adeta dostları güzel bir sofrada bir araya getiren tutkal gibidir. Birleştirir, ayırmaz. Ankara meyhaneler Sokağı da bunun için en güzel mekânlar olarak öne çıkıyor.

Sokağa Kurulan Masalar ve Muhteşem Ortam


Genellikle meyhaneler sokağının içerisinde bahçeler de yer almaktadır. Küçük bir sundurma ile beraber meyhaneye girersiniz. Gözden ırak bir şekilde rakınızı içersiniz. Fakat Ankara meyhaneler Sokağı size dilediğiniz özgürlük atmosferini sunuyor. Masalar özellikle bahar ve yaz aylarında sokağa kuruluyor. Böylece enfes bir Akdeniz atmosferini Ege özgürlüğünü hissedebiliyorsunuz.

Düşünsenize, Ankara'nın o kalabalığında milyonlarca insanın hayhuyu arasında sokağın ortasında oturup rahatça rakınızı yudumlamak herhalde bulunmaz bir fırsattır. Hele de güzel bir Ankara baharında veya yaz akşamında o serin atmosferde sokağa kurulmuş olan ve birbirine çok yakın tutularak adeta herkesin dost olduğu ortamda rakınızı yudumlayıp dostlarla muhabbet etmek… Nasıl, enfes bir şey değil mi? İşte bu keyfi yaşamak istiyorsanız Ankara meyhaneler Sokağı en iyi tercih olacaktır.

Bu Sokakta Ciğer Yemek Ayrıcalıktır


Her yörenin kendine has lezzetleri var fakat Ankara meyhaneler Sokağı sizin için akşamın geçirileceği mekân ise mutlaka ciğeri tavsiye ediyoruz. İnanın ciğerin en güzelini en lezzetlisini bu meyhanelerde tadacaksınız. Birbirinden farklı şekillerde pişirilen ciğer rakının da şarabın da yanında çok güzel gidiyor.

Özellikle yaprak ciğer Ankara meyhaneleri için vazgeçilmez bir ara sıcak olarak sofranıza servis ediliyor. Başka bir yerde bulamayacağınız bu lezzeti mutlaka deneyin. Arnavut ciğerin en alasını yine Ankara meyhaneler Sokağı içerisinde bulabiliyorsunuz. Birbirinden farklı tatların yer aldığı bu meyhanede ciğer tavada sizin için yer alıyor. Meyhane ciğeri dediğimiz o enfes lezzeti aşçılar oldukça güzel bir şekilde sofranıza servis ediliyor.

Yani şunu söylersek yanlış olmaz herhalde sadece rakı ve ciğer için Ankara meyhaneler Sokağı ziyaret etmeye değer. Hakikaten enfes lezzetler. Sıcak bir şekilde sofranıza getirilen ciğerin yanında buz gibi rakı inanılmaz bir ikili oluşturuyor. Eğer dostlarınızı ödüllendirmek eşinizi ve sevgilinizi şımartmak istiyorsanız bir geceyi Ankara meyhaneler sokağında geçirin. Sokağa kurulmuş olan masalarda bir taraftan rakınızı yudumlayın diğer taraftan sofranıza gelen ciğeri tadın.

Yaz Da Kış Da Ankara Meyhaneler Sokağı


Ankara'da yaşayanlar çok iyi bilir ki Ankara'nın kışı ve ayazı çoktur. Yazın da sıcağı yakıcıdır. Hal böyle olunca yazda kışta güzel eğlence mekânlarında nefes aldıracak içinizi serinletecek veya ısıtacak sizi dinlendirecek yerlere ihtiyaç vardır. Ankara meyhaneler Sokağı bunun için en yerlerdir.

Yazın gittiğinizde Açıkhava meyhanesindeki sundurmaların altına konulmuş olan masalarda gönlünüzce yiyip içip eğlenebiliyorsunuz. Temiz hava muhteşem atmosfer. Böylece yazın en iyi ve serin mekânlar yine bu meyhaneler oluyor.

Kışın gittiğinizde ise içinizi ısıtacak muhteşem atmosferi ile sunulan içkilerle ara sıcak yemekler ile size rahat bir nefes aldıracak olan yerler yine Ankara meyhaneler Sokağı olacaktır. Böylece yazın da kışın da en ideal eğlence mekânları ruhunuzu dinlendirecek yerler bu meyhanelerdir.

Ankara Meyhaneler Sokağı Fix Menü Fiyatları


Ankara'da meyhane adına ne arıyorsanız hepsi mevcuttur. İsteyenlerin sirtaki yapabileceği Yunan meyhaneler, arzulayanlar için açık hava meyhaneleri. Elbette ki Türk Meyhanesi her zaman başköşede yer alıyor. Ankara meyhaneler Sokağı bunların hepsini bünyesinde barındırıyor. Son derece kaliteli hizmet ve muhteşem lezzetler sofranızda yer alıyor. Yerli ve yabancı içkiler de cabası.

Muhteşem hizmetin mukabilinde ödeyeceğiniz rakamlara göz attığınızda ise içinize ayrı bir sıcaklık ayrı bir keyif yayılıyor. Çünkü Ankara meyhaneler Sokağı Fix menü fiyatları 75 lira civarında. Aradığınız bütün lezzetlerin sofranıza gelmesine yardımcı olunuyor. Ara sıcaklar ana yemekler balık deniz mahsullerinden oluşan mezeler sıcak ve soğuk Türk ve Yunan mezeleri Rakı şarap bira… Ne arıyorsanız sofranızda bulunuyor ve sadece 75 lira civarı bir rakam ödüyorsunuz.

Bizden söylemesi, böyle muhteşem bir atmosferde bu rakamlara yiyip içmek eğlenmek yanında müzik dinlemek fasılla beraber coşmak buz gibi rakıyı yudumlayıp dostlarla sohbet etmek herkese nasip olmaz. En iyisi siz bu akşam için sevdiklerinizle beraber Ankara meyhaneler Sokağı için bir rezervasyon alın.